Menu

لیست مجموعه های کتابخانه

جستجو در پایان نامه ها

 
عبارت جستجو در

پایان‌نامه‌ها

پایان نامه‌های موجود در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی عمدتا در قالب «دیجیتال» و تعداد محدودی نیز به شکل «چاپی» برای کاربران قابل دسترس است.

حدود 5700 عنوان پایان نامه‌های حوزوی در سطح سه و چهار به دو زبان فارسی و عربی در موضوعاتی چون «قرآن و حدیث، فقه، اصول و رجال، تاریخ، اقتصاد اسلامی، خانواده و مشاوره، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی» به صورت دیجیتال در دسترس کاربران قرار دارد. همچنین حدود 1000 عنوان پایان ‌نامه عربی حوزوی از سایر کشورهای اسلامی نیز در این مجموعه وجود دارد.

اطلاعات کتابشناختی و متن کامل پایان‌نامه‌‌ها از طریق نرم افزار کتابخانه برای کاربران قابل دسترس است.  کاربران در داخل کتابخانه می‌توانند از طریق شبکه داخلی اطلاعات کتابشناختی و تصاویر کل پایان نامه را مشاهده کنند و برای کاربران خارج از کتابخانه نیز مشاهده اطلاعات کتابشناختی، چکیده، فهرست مطالب و نیز حدود 40 صفحه از متن کامل پایان نامه امکان پذیر است.

همچنین تعدادی از پایان‌نامه‌های قدیمی موجود در کتابخانه به دلیل دارا بودن برخی شاخص ها(تصاویر خاص موجود در پایان نامه ها، سمت استاد راهنما، استاد مشاور، داوری برخی شخصیت های برجسته علمی و سیاسی، موجود بودن پایان نامه برخی شخصیت های برجسته علمی و سیاسی کشور و غیره) ویژگی خاصی به این مجموعه بخشیده است. این منابع شامل  بیش از 400 عنوان پایان نامه در حوزه علوم «پزشکی، دامپزشکی و حقوق» مربوط به بازه زمانی 1318-1342 می‌باشند، که غالباً در  دانشگاه تهران دفاع شده اند.

برخی افراد مشهور و تأثیرگذار در رشته‌های مختلف از اساتید راهنما، مشاور یا داور این پایان نامه‌ها می‌باشند. از جمله پروفسور یحیی عدل(پدر جراحی نوین و علم بیهوشی ایران)، دکتر متین دفتری (نخست وزیر دوره پهلوی)، دکتر حسن امامی (رئیس مجلس شورای ملی در دوره پهلوی)، محمدحسین میمندی نژاد (از دامپزشکان و نویسندگان برجسته و فعال سیاسی ایران) و .... . قدیمی‌ترین پایان‌نامه این مجموعه مربوط به سال 1318 است.

این مجموعه که غالباً از منابع اهدایی حاج محمد رمضانی (صاحب نشر کلاله خاور) به کتابخانه آیت الله العظمی بروجردی می‌باشد.

در حال حاضر صرفا امکان جستجو در اطلاعات کتابشناختی این پایان‌نامه‌‌ها در داخل و خارج از کتابخانه برای کاربران فراهم است.