Menu

مجموعه پایان‌نامه‌ها

پایان نامه‌های موجود در کتابخانه آیت‌الله العظمی بروجردی در دو قالب چاپی و دیجیتال برای کاربران قابل دسترس است.

حدود 5700 عنوان پایان نامه‌های حوزوی در سطح سه و چهار به دو زبان فارسی و عربی در موضوعاتی چون «قرآن و حدیث، فقه، اصول و رجال، تاریخ، اقتصاد اسلامی، خانواده و مشاوره، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی» به صورت دیجیتال در دسترس کاربران قرار دارد. همچنین حدود 1000 عنوان پایان‌نامه عربی حوزوی از کشورهای اسلامی از دیگر موجودی این مجموعه است. 

اطلاعات کتابشناختی و متن کامل پایان‌نامه‌‌ها در نرم افزار کتابخانه ثبت و برای کاربران قابل دسترس است.  کاربران داخلی می‌توانند از طریق شبکه داخلی اطلاعات کتابشناختی و تصاویر کل پایان نامه را مشاهده کنند و برای کاربران خارج از کتابخانه امکان مشاهده اطلاعات کتابشناختی همراه با دانلود چکیده و فهرست مطالب فراهم است.

همچنین تعدادی از پایان‌نامه‌های قدیمی موجود در کتابخانه ویژگی خاصی به این مجموعه بخشیده است. این منابع شامل  بیش از 400 عنوان پایان نامه در حوزه علوم «پزشکی، دامپزشکی و حقوق» مربوط به بازه زمانی 1318-1342 می‌باشد، که غالباً در  دانشگاه تهران دفاع شده است. قدیمی‌ترین پایان‌نامه این مجموعه مربوط به سال 1318 است.

غالبا افراد مشهور و تأثیرگذار در رشته‌ها مختلف از اساتید راهنمای این پایان نامه‌ها می‌باشند. از جمله پروفسور یحیی عدل(پدر جراحی نوین و علم بیهوشی ایران)، دکتر متین دفتری (نخست وزیر دوره پهلوی)، دکتر حسن امامی (رئیس مجلس شورای ملی در دوره پهلوی)، محمدحسین میمندی نژاد (از دامپزشکان و نویسندگان اهل و فعالان سیاسی ایران) و ....

اطلاعات کتابشناختی این پایان‌نامه‌‌ها در نرم افزار کتابخانه ثبت و برای کاربران قابل دسترس است.